Gezintrek: Geçmiş Etkinlikler

Binkılıç / Podima Doğa Yürüyüşü…

21 Ekim Pazar günü Çatalca’nın Binkılıç bölgesinde yürüyeceğiz… Öncesinde İnceğiz Mağarasını (Davaro’nun Mağaraları) gezeceğiz… Binkılıç Atatürk Mahallesinden başlayacak olan yürüyüşümüzü Yalıköy (Podima)’de sona erdireceğiz… Bugüne kadar hep Binkılıç’tan başlayarak farklı rotalardan Çilingoz’a yürüyorduk. Binkılıç / Podima arasını ilk kez yürüyeceğiz. 16 km kadar patikalardan ve toprak yollardan oluşan rota zor değil, doğada yürümeyi seven herkes yürüyebilir… Rota sonunda Yalıköy vereceğimiz… (……….)

Değirmençayırı / Yörük Yeri Doğa Yürüyüşü

7 Ekim 2018 Pazar sabahı Değirmençayırı / Yörükyeri rotasını yürüyoruz. Değirmençayırı, Şile’nin Kocaeli ile komşu olan köylerinden bir tanesidir. Yeşil alanlar ve çayırların arasından başlayacağımız yürüyüşümüzü Yörük Meralığı’ndan geçerek Denizli Köyü göleti kenarında sona erdireceğiz. Rotamız 17 km kadar ve toprak yollardan, patikalardan devam edecek. Bölgenin yeşil çayırlarında yürümek ayrı bir keyif olacak… Etkinlik Bedeli: 85 TL (ulaşım, acenta maaliyeti,… (……….)

Ceviz zamanı; Sermayeci’den Dereköy’e yürüyoruz.

16 Eylül Pazar günü Yalova’nın köylerinden olan Sermayeci’den başlayarak Dereköy’e ineceğiz. Burhaniye ve Çukurköy’den geçerek ulaşacağımız Dereköy rotasında Marmara ve Körfez manzaramız olacak. Köy bahçelerinde ceviz ve incirin tadına bakma olasılığımız yüksek. Rotamız genel olarak orman içi yollar ve patikalardan devam edecek. Herkesin katılabileceği toplamda 16 km kadar yürüyeceğimiz bir faaliyet olacak. Sabah kahvaltısı feribotta… Alışveriş için ayrıca yolda duracağız…… (……….)

Yenisölöz / Dutluca Köyü Doğa Yürüyüşü

23 Eylül Pazar günü İznik bölgesine gidiyoruz. Yenisölöz’den başlayacak olan rotamız Dutluca’da sona erecek… 16 km kadar patikalardan ve toprak yollardan dere kenarlarından yürüyeceğiz. Rota zor değil, doğada yürümeyi seven herkes yürüyebilir… Günün ganimeti ise elbette mevsimi olması itibarı ile Ceviz olacak… Sabah kahvaltısı feribotta… Alışveriş için ayrıca yolda duracağız… Katılım ve İptallerinizi faaliyet haftası olan cuma akşamı saat 15:00’e… (……….)

Höyüktepe’den Üreğil’e yürüyoruz…

30 Eylül Pazar günü Höyüktepe’den başlayarak Üreğil’e ineceğiz. İlkbahar’da Ortaköy’den başlayarak yürüdüğümüz bu rotada sedir ağaçlarının arasındaki rüya yollardan geçeceğiz yine. İznik gölü manzarası çoğunlukla bizimle olacak. Rotamız genel olarak orman içi yollar ve patikalardan devam edecek. Herkesin katılabileceği toplamda 16 km kadar yürüyeceğimiz bir faaliyet. Sabah kahvaltısı feribotta… Alışveriş için ayrıca yolda duracağız… Katılım ve İptallerinizi faaliyet haftası olan… (……….)

Polonezköy doğa yürüyüşü…

13 Ekim 2018 Pazar sabahı uzun ve kısa olmak üzere iki parkur içeren rotamızda yürümek üzere yola düşüyoruz. Yürüyüşümüze Zerzavatçı Köyü’nden başlayacağız. Ve patikalardan orman içi yollardan Polonezköy’e ulaşacağız. Yürüyüşümüzün ilk kısmına katılacak arkadaşları Polonezköy’de bıraktıktan sonra, devam eden arkadaşlar ile Cumhuriyet Köyü’ne doğru yola düşüyoruz. Rota bitiminde araçla Polonezköy’e geliyoruz ve günün kalanını orada geçiren arkadaşları alıp İstanbul’a dönüşe… (……….)