Gezintrek: Geçmiş Etkinlikler

Dikenli, Hacıllı Şelalesi, Çataklı ve Şile

4 Ağustos Cumartesi günü Koceli’nin Dikenli Köyü’nden başlayarak Şile’nin Köyü Hacıılı’dan Çataklıya yürüyeceğiz. Yürüyüşde dereler ve şelaleler göreceğiz. Şelale bölgesinde vereceğimiz molayı değerlendirmek isteyen arkadaşlar suya girebilir. Rotamız genel olarak orman içi yollar ve patikalardan devam edecek. Herkesin katılabileceği toplamda 14-15 km kadar yürüyeceğimiz bir faaliyet olacak. Yürüyüş sonrası ise Şile’de zaman geçireceğiz. Sabah yolda çay, kahvaltı ve alışveriş için… (……….)

Perseid Meteor Yağmuru ve Sardala Koyu’nda Kamp

11 Ağustos sabahı Sardala Koyu’na kampa gidiyoruz. Ve 11/12 Ağustos hafta sonu “Meteor Yağmuru”nu çadırımızdan izleyeceğiz… Saatte 60’ı aşkın göktaşının düştüğü Perseid Meteor Yağmuru her sene meraklı gözlemciler tarafından heyecanla bekleniyor. Ve biz bu özel günde keyifli bir kamp için bir araya geliyoruz… Her yaştan isteyen herkesin katılabileceği bu etkinlikte deniz, doğa yürüyüşü, kamp ateşi, şarkı ve türküler, ateş başı… (……….)

Sapanca; Yanıkdere doğa yürüyüşü…

29 Temmuz Pazar günü Sapancaya bağlı Yanıkköy sınırları içerisinde ki; Yanıkdere parkurunu yürüyeceğiz… Parkur bazen dere içerisinden bazende dere kenarındaki patikalardan devam ediyor… Dereye gireceğimiz ve zevkle yürünecek serin bir parkur… Yürüyüş mesafemiz 12-13 km. kadar olacak. Sabah yolda çay, kahvaltı ve alışveriş için duracağız… Öğlen için yiyecek ve içeceklerinizi unutmayınız… Katılım ve İptallerinizi faaliyet haftası olan cuma akşamı saat… (……….)

Çınarlıdere doğa yürüyüşü

14 Temmuz Cumartesi günü Derince bölgesinde yürüyeceğiz. Toylar Köyü yakınlarından başlayacağımız yürüyüş Çınarlıdere boyunca çınar ağaçlarının altından devam edecek piknik bölgesinde sona erecek. Şelale bölgesinde vereceğimiz molada isteyenler suya girebilir. Rotamız yüksek noktadan başlayacak ve genel olarak irtifa kaybederek devam edecek. Herkesin katılabileceği toplamda 12 km kadar yürüyeceğimiz bir faaliyet olacak. Sabah yolda çay, kahvaltı ve alışveriş için duracağız… Öğlen… (……….)

Kıyıköy – Kastro Doğa Yürüyüşü ve Deniz

1 Temmuz pazar günü Kıyıköy bölgesine gidiyoruz. Kıyıköy’den başlayacak olan rotamız Kastro sahilinde sona erecek. Genelde orman içi yollardan yürüyeceğiz. Rota uzunluğumuz 11 Km kadar. Yürümeyi seven herkesin katılabileceği bir rota. Rota sonunda Kastro Sahili’nde zaman geçireceğiz. Ve denize girme imkanımız olacak. Hava güzel görünüyor. Sabah kahvaltısı ve alışveriş için duracağız… Katılım ve İptallerinizi faaliyet haftası olan cuma akşamı saat… (……….)

Serin serin Serindere ve piknik

7 Temmuz Cumartesi günü Serindere’ye gidiyoruz.  Önce yürüyüş yapacağız, derede yürüyecek kendimizi suların içine bırakacağız… Sonrasında ise dere kenarında piknik yapıp keyfimize bakacağız. Ben yürümek istemiyorum diyenler; hemen araçtan indiğimiz yerde piknik moduna geçip derenin sesine kendini bırakabilir. Herkesin katılabileceği toplamda 12-13 km kadar yürüyeceğimiz bir faaliyet olacak. Sabah yolda çay, kahvaltı ve alışveriş için duracağız… Öğlen için yiyecek ve… (……….)