Gezintrek: Geçmiş Etkinlikler

Bayram yürüyüşü ve piknik

17 Haziran pazar günü bayram için şehri terketmeyenler ile güzel bir gün geçirmek üzere bir araya geliyoruz. Yakın bir bölgeye; Gebze’nin Denizli Köyü Gölet yakınlarına gideceğimiz için İncirli çıkışımız sabah 08:00 olacak. Konumlanacağımız yere ulaştığımız zaman önce kahvaltımızı yapacak sonra yürüyüşe başlayacağız. Yürüyüş sonrası ise yayılma, mangal ve yeme içme faslı. Yürüyüşte rotamız 10 Km kadar olacak ve yürümeyi seven… (……….)

Sermayeci / Dereköy Doğa Yürüyüşü

10 Haziran pazar günü Yalova’nın köylerinden olan Sermayeci’den başlayarak Dereköy’e ineceğiz. Burhaniye ve Çukurköy’den geçerek ulaşacağımız Dereköy rotasında Marmara ve Körfez manzaramız olacak. Köy bahçelerinde kiraz bulamayız ama erik, dut ve şeftalinin tadına bakma olasılığımız yüksek. Genelde orman içi yollardan yürüyeceğiz. Rota uzunluğumuz 16 Km kadar. Yürümeyi seven herkesin katılabileceği bir rota. Sabah kahvaltısı ve alışveriş için duracağız… Katılım ve… (……….)

Podima / Karacaköy Doğa Yürüyüşü

3 Haziran pazar günü Çatalca bölgesine gidiyoruz. Podima (Yalıköy)’dan başlayacak olan rotamız Karacaköy’de sona erecek. Genelde orman içi yollardan yürüyeceğiz. Rota uzunluğumuz 16 Km kadar. Yürümeyi seven herkesin katılabileceği bir rota. Sabah kahvaltısı ve alışveriş için duracağız… Katılım ve İptallerinizi faaliyet haftası olan cuma akşamı saat 15:00’e kadar bildirmeniz önemli. Facebook üzerinden katılım yapmanız yeterli değil. Mail veya mesaj ile… (……….)

Kiraz ve Gölcük Bölgesi Doğa Yürüyüşü

27 Mayıs pazar günü kiraz bahçelerinin yoğun olduğu bir bölgede yürüyeceğiz. Rotamız üzerinde bulunan kirazların tadına bakacak, gün sonunda yorgunluk kahvemizi Gölcük’te içeceğiz… Rotamızda kiraz, erik ve dut olacak… Genelde orman içi yollardan gideceğiz. Rota uzunluğumuz 16 Km kadar. Ve Halıdere’de başlayıp, Değirmendere’de sona erdireceğiz. Yürümeyi seven herkesin katılabileceği bir rota. Akşam Değirmendere sahilinde kahve yudumlamak için zamanımız olacak. Sabah… (……….)

Beleş Etkinlik: Aydos Ormanı Doğa Yürüyüşü

9 Mayıs Çarşamba günü İstanbul’un içerisinde ve en yüksek noktalarında; Aydos Ormanı’nda yürüyeceğiz. Bu etkinliğe katılmak isteyenler buluşma noktasına kendi olanakları ile gelecek. Yol ve güzergah ile ilgili bilgileri ilerleyen satırlarda bulabilirsiniz. Keyif yürüyüşü yapacağız, aheste çekeceğiz kürekleri… Aydos Tepesi, 537 metrelik tepe yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek tepesidir. Pendik, Kartal ve Sultanbeyli ilçesi sınırları içinde bulunan Aydos Tepesi, adını… (……….)

Rüya yolu; Ortaköy / Üreğil doğa yürüyüşü

29 Nisan Pazar günü keyifli bir bahar rotasında yürüyeceğiz. Daha önce yürüdüğümüz ve rüya yolu dediğimiz, sedir ağaçları arasındaki o yola gidiyoruz yine. Rotamız Ortaköy’den başlayacak ve Üreğil’de sona erecek ve İznik Gölü manzarası bize eşlik edecek. Yürüyüş mesafemiz 17 km kadar ve zor değil. Genel olarak patika ve toprak yollardan yürüyeceğiz… Katılımcılardan 1 kişiye (aralıklı da olsa yürüyüşlerimize katılan,… (……….)