Bahar, Olimpos, Likya ve Deniz…

Baharın en güzel zamanında ve her yer yeşermeye, çiçeğe durmuşken rotayı Olimpos bölgesine, denize ve Likya Yolu’na çeviriyoruz. Çok kalabalık olmayı hedeflemiyoruz. İstanbul’dan araçla gidip geleceğiz. 5 gece konaklayacağız ve bölgedeki rotalarda yürüyüşler yapıp denize gireceğiz. 10 kişi olduğumuzda kesin gidiyoruz…

Program:
1. gün (22-23 Nisan): Perşembe akşam saatlerinde şehri terkediyoruz. Cuma sabah saatlerinde Olimpos’a ulaşıyoruz. Yerleşme, dinlenme, ve serbest zaman.
2. gün (24 Nisan C.tesi): Kahvaltı sonrası güne ve yürüyüşe başlıyoruz. Kuzdere – Phaselis – Tekirova (18 km). Phaselis’te deniz molası vereceğiz. Konaklama ve akşam yemek Olimpos’ta.
3. gün (25 Nisan Pazar): Yolumuz bu kez Tekirova’dan başlayacak. Ve Tekirova – Çıralı rotasını (17 km) yürüyeceğiz. Rota boyunca deniz keyfi yapacağımız güzel koylardan geçeceğiz.
4. gün (26 Nisan Pazartesi): Sabah rotamız yine kahvaltı sonrası başlıyor… Araç ile Karaöz’e gidiyoruz ve Gelidonya Feneri yakınında araçtan inerek Adrasan’a doğru (17 km ) yürümeye başlıyoruz.
5. Gün (27 Nisan Salı): Sabah Olimpos – Adrasan (16 km) rotasını yürümek üzere güne başlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği yine Olmpos’ta.
6. Gün (28 Nisan Çarşamba): Olimpos’ta serbest zaman geçireceğiz. Deniz ve dinlenmek için zamanımız olacak. Sonra geri dönüş. Gece konaklama evde 🙂

Dahil olanlar:
5 akşam konaklama, 5 kahvaltı, 5 akşam yemeği, bütün ulaşımlar, seyahat sigortası ve yol arkadaşlığı…

Dahil olmayanlar:
Öğlen yemek veya kumanya… Yemekte alınan içecekler ve diğer ekstralar, müze ve ören yeri girişleri, dahil olanların dışında kalanlar.

ÖNEMLİ: Sağlık açısından önlemlerimizi alarak yapacağımız etkinliklerimizde; kayıt esnasında HES kodu istiyoruz. Araçta aynı aileden olan kişiler yan yana oturabilir. Seyahat süresince maskelerimizi gidiş ve gelişte takılı yolculuk yapacağız. Sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Gerektiğinde kullanmak üzere yanınızda yine eldiven ve dezenfektan/kolanya bulundurmayı unutmayın.

* Birlikte yaptığımız etkinlikler bir doğa sporudur. Doğa yürüyüşü, kamp, dağcılık, kano, dere yürüyüşü gibi etkinlikler doğada yapılan açık hava sporlarıdır. Kültür turu veya gezi gibi bir turizm etkinliği yapmıyoruz.
* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.
* Gezintrek grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.
* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.
* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

Doğada asla çöp bırakmıyoruz…