Beleş Etkinlik: Aydos Ormanları

28 Nisan Pazar günü; beleş etkinliklerimiz kapsamında Aydos Ormanlarında yürüyoruz…
Aydos Tepesi, 537 metrelik tepe yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek tepesidir. Pendik, Kartal ve Sultanbeyli ilçesi sınırları içinde bulunan Aydos Tepesi, adını Roma ve Bizans döneminde bugünkü Sultanbeyli İlçesi sınırları içinde kalan Aydos Kalesi’nden almıştır. Kalede arkeolojik çalışmalar ve restorasyon devam etmekte olup Bizans ve Osmanlı dönemine ait bir çok bulgular elde edilmiş ve edilmektedir.
Sabah saat 09:30’da Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan Adnan Kahveci Parkı karşısında ki 3 nolu kapıda buluşuyoruz… Herkes kendi imkanları ile geliyor. Araç olarak toplu taşıma veya kendi aracınızı kullanıyorsunuz. Çayımızı yudumladıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz… Rotamız toprak yollar… Mesafe ise 12-13 km. Yürümeyi seven, sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir… Sayı sınırlamamız yoktur… Öğlen için yiyeceğinizi ve soğuk sıcak içeceklerinizi unutmayınız…

Bu etkinlikte gruba Mert Engin rehberlik yapacaktır… İletişim için 0531 794 32 46

Ulaşım:
1) Aracınız ile E-5, Kartal köprüsünden Yakacık, Uğur Mumcu Mah. yönünden Aydos 3. kapıya ulaşabilirsiniz.
2) Metro ile Kartal istasyonuna gelip, köprü üzerinden Sultanbeyli yönüne giden veya Aydos 3. kapıdan geçen herhangi bir otobüs veya minübüs ile ulaşabilirsiniz.

Bilgi için arayabilirsiniz…

Share this Post