Çarşamba Etkinliği; Kartepe

3 Şubat Çarşamba günü Kartepe’ye gidiyoruz. Marmara bölgesinin Uludağ’dan sonra en yüksek noktası olan Kartepe’ye gideceğiz ve doğanın beyaza bürünmüşlüğünü göreceğiz. İsteyen kısa rota yürüyerek, Kuzu Yayla’da ki kır evinde kahve yudumlayarak bekleyebilir. Kalanlar ile hava ve kar durumuna göre geyikalanı bölgesine veya zirveye yürüyebiliriz.

Kartepe, Samanlı dağları ve Kocaeli’nin en yüksek (1609 m.) noktası. Kocaeli’nin Maşukiye ilçesinin kuzeyinde bulunan tepenin asıl adı Keltepe’dir. Adı zirvesinin tamamen ağaçsız olmasından kaynaklanıyor.Ancak bu adın yerine sonradan Kartepe kullanılmaya başlamış. Kış aylarında beyaza bürünen zirvesiyle doğrusu bu isimde ona çok yakışıyor. Açık havalarda Bursa Uludağ’ı ve tüm Samanlı silsilesini gözlemlemek, İzmit Körfezi ve Sapanca Gölünü kuş bakışı seyretmek mümkün. Zirvenin eteklerinde bulunan yoldan daire çizerek yürüyecek, Kocaeli coğrafyasının en yüksek noktasında olmanın keyfini yaşayacaksınız…

ÖNEMLİ: Sağlık açısından önlemlerimizi alarak yapacağımız etkinliklerimizde; araçta, ikili koltuklarda tek kişi, arka beşlide bir boşluk bırakılarak 3 kişi oturacak. 28 kişilik araçta hostes koltuğu dahil 15 kişi olacağız.
Seyahat süresince maskelerimizi gidiş ve gelişte takılı yolculuk yapacağız. Sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Gerektiğinde kullanmak üzere yanınızda yine eldiven ve dezenfektan/kolanya bulundurmayı unutmayın.

ÖNEMLİ: Katılımlarınızı lütfen son dakikaya ve cuma akşamına veya c.tesi gününe bırakmayınız. Acenta evraklarının ve gerekli izinlerin düzenlenebilmesi için en geç cuma sabahı kayıt yaptırmanız gerekiyor. Aksi durumda ya kişi azlığından gidememiş oluyoruz, yada ancak araçta yer kaldı ise katılabiliyorsunuz.

Katılım ve İptallerinizi faaliyet haftası olan salı sabah saat 10:00’e kadar bildirmeniz önemli. Katılım için; Mail veya mesaj ile; İsim soyisim, TC, HES KODU, telefon ve mail adresinizi bildirdikten sonra katılımınız kesinleşecektir… Cem Ergun: 0 532 506 33 70 / ergun_2000@hotmail.com

Etkinlik Bedeli: 140 TL (Ulaşım, yol sigortası, rehberlik ve yol arkadaşlığı içerir. 12’den az katılımlarda 150 TL.) Sayı oluştuğunda ve araç ile gider olduğumuzda kendi aracınız ile katılabilirsiniz. Kendi aracı ile gelenler için 70 TL.

ÖNEMLİ: Faaliyet bedeli katılımcı sayısı göz önüne alınarak hesaplanıyor. Son dakika iptallerini sevmiyoruz. Belirtilen iptal zamanları dışında iptal eden veya etkinliğe katılmayanlardan etkinlik bedeli tahsil edilecektir… Ayrıca katılmayarak yedek bekleyen kişilerin katılımını engellediğinizi unutmayınız…

Araç durakları: İncirli, M.köy, Kadıköy, Göztepe, Bostancı, Maltepe, Kartal, Pendik vs…

Faaliyet için yanınıza alabileceğiniz malzemeler; bot türü bir ayakkabı, şapka, gözlük, yanınızda taşıyacağınız malzemeler için bir küçük sırt çantası, yağmurluk, eldiven, bere, fener, yedek kıyafet, tozluk gibi malzemeler ile sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyiniz. 1,5-2 litre su, ve yolda yemek üzere atıştırmalıklarınızı, ayrıca öğlen yemeği için sandaviç veya yemeğinizi getirmeyi unutmayınız… Termosta sıcak su, çay ve kahve için iyi olur…

-Grubumuz ile yürüyen arkadaşlara sigarayı bırakmaları ve elbette birlikte yürümeye devam etmemiz durumunda ücretsiz günübirlik etkinlik ödülü vereceğiz. Sigarayı bırakan arkadaşımız 1 tam yıl sigara içmediği zaman bizden ödül kazanacak.

* Birlikte yaptığımız etkinlikler bir doğa sporudur. Doğa yürüyüşü, kamp, dağcılık, kano, dere yürüyüşü gibi etkinlikler doğada yapılan açık hava sporlarıdır. Kültür turu veya gezi gibi bir turizm etkinliği yapmıyoruz.
* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.
* Gezintrek grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.
* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.
* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

Doğada asla çöp bırakmıyoruz…