Dağa gidiyoruz: Sultandağı Gelincikana Zirvesi

Sevgili Yol Arkadaşlarım,

11-12 Haziran tarihlerinde Afyon sınırları içinde olan Sultandağı’nın Gelincikanası zirvesine (2.675 Mt) çıkacağız. Birlikte gittiğimiz bir çok doğa yürüyüşüne kıyasla daha kolay bir faaliyet olacağına emin olabilirsiniz. Dağları merak eden ve yükseklerden bakmak isteyen veya kamp yapmak isteyen herkes katılabilir.
10 Haziran geceyarısı aracımızla İstanbul’u terkederek Çay İlçesi’ne bağlı Deresenek kasabasına ulaşıyoruz. Ve sabah kahvaltısının ve alışverişin ardından aracımız ile Çukuryayla’ya çıkıyor ve kampımızı kuruyoruz. Akşam kamp ateşimizi yakıp kampın ve dağda olmanın keyfini çıkartıyoruz.
Sabah güneş doğmadan önce çadırlarımızı terkedip zirveye doğru yola çıkıyoruz. Son ağaçları geride bırakıp zirveye doğru yemyeşil uzanan sırt hattındaki patikadan dağın eteğine ulaşıyoruz. Ve bizi zirveye çıkartacak son hamleler ile Gelincikana zirvesine ulaşıyoruz…

Kiraz açısından zengin olan bölgede elbette kirazların tadına bakmadan dönmeyeceğiz.

Etkinlik Bedeli: Katılımcı sayısına göre belirleyeceğiz. Sayımız az olursa otobüs ile gideceğiz. (Ulaşım, seyahat sigortası, rehberlik ve yol arkadaşlığı içerir)

ÖNEMLİ: Faaliyet bedeli katılımcı sayısı göz önüne alınarak hesaplanıyor. Son dakika iptallerini sevmiyoruz. Belirtilen iptal zamanları dışında iptal eden veya etkinliğe katılmayanlardan etkinlik bedeli tahsil edilecektir… Ayrıca katılmayarak yedek bekleyen kişilerin katılımını engellediğinizi unutmayınız…

* Birlikte yaptığımız etkinlikler bir doğa sporudur. Doğa yürüyüşü, kamp, dağcılık, kano, dere yürüyüşü gibi etkinlikler doğada yapılan açık hava sporlarıdır. Kültür turu veya gezi gibi bir turizm etkinliği yapmıyoruz.
* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.
* Gündoğarken Gezginleri grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.
* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.
* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

* Gündoğarken Gezginleri grubumuzu aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:
– İnstagram – Gündoğarken Gezginleri: https://www.instagram.com/gundogarken_gezginleri/
– Facebook Grup – Gündoğarken Gezginleri: https://www.facebook.com/groups/gundogarkenyuruyenler
– Facebook Sayfa – Gündoğarken Gezginleri: https://www.facebook.com/gundogarkengezginleri
– Facebook Profil – Gündoğarken Gezginleri:
– Web – Gündoğarken Gezginleri: https://gezintrek.org/
– Wikiloc – Gündoğarken Gezginleri: Gündoğarken Gezginleri

Doğada asla çöp bırakmıyoruz.

You may also like...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.