Dersim ve Munzurları Baharda Görmeye Gidiyoruz…

Merhaba Arkadaşlar,
26-29 Mayıs tarihlerinde Munzurlara doğru yola çıkıyoruz. Mevsimlerin en güzelinde; Dersim Coğrafyası ve Munzurlar için yollara düşme zamanı. Geliyorum diyen ilk 8 kişi olunca biletlerimizi alacağız. Maksimum 12 katılımcı ile gideceğiz. Katılacak arkadaşların en kısa zamanda bilgi vermesi rezervasyonların yapılabilmesi için önemlidir.

Program:
1.Gün: Sabah erken saatlede Elazığ’a uçuyoruz. Keban üzerinden feribotla karşıya geçiyoruz. Ve Pertek, Hozat ve Karaoğlan üzerinden gezerek Ovacığa ulaşıyoruz. Yol boyu köyler, vadiler ve Munzurlar bize eşlik edecek. Konaklama Ovacık’ta.
2.Gün: Kahvaltı sonrası Kırkmerdiven Vadisi’ne giriyoruz ve vadide yürüyüşler yapıyoruz. Şelaleler, buzullar ve çeşit çeşit çiçek yolumuzda oluyor. Konaklama Ovacıkta.
3.Gün: Bölgede geçireceğimiz her gün gerçekten özel olacak. Bugün ise en özeli. Kahvaltı sonrası aracımız ile Seyit Rıza’nın köyü olan Ağdat’a doğru yola çıkıyoruz. Burada yapacağımız yürüyüşlerde “Ters Lale” görmeyi hedefliyoruz. Sonrasında Ovacık’a dönerek Munzur Suyu’nun çıktığı, çağladığı Gözeler’e gidiyoruz. Konaklama Ovacıkta.
4.Gün: Sabah erkenden, kahvaltı sonrası Tunceli merkeze yola çıkıyoruz. Bugün aynı zamanda geri dönüş günümüz olduğundan zamanı oldukça hesaplı kullanacağız. Halbori Gözeleri, 38 Kayalıkları, Tunceli Merkez, Pülümür Vadisi, Pülümür ve Cemal Süreya anıtı, Ağlayan kayalar göreceğimiz yerler olacak. Zamanın durumuna göre Gürlevik Şelalesine de uğramaya çalışacağız. Ve yolumuz geri döneceğimiz Erzincan’da sona erecek…

Etkinlik Ücreti: 1600 TL

Dahil olanlar:
– Bölgedeki bütün ulaşımlar, (Elazığ’dan başlayıp Erzincan’da biten)
– 3 gece konaklama
– Pertek-Harput feribot geçiş ücreti,
– Seyahat sigortası,

Dahil olmayanlar:
– Bölgeye olan şehirlerarası ulaşım (uçak veya otobüs)
– Kahvaltı ve tüm yemekler, içecekler
– Müze ve ören yeri giriş ücretleri
– Dahil olanların dışında kalan herşey

Konaklama:
3 Gece Ovacık’ta

Ulaşım ve buluşma planı:
26 Mayıs 2022 sabahı Elazığ havaalanı veya terminalinde olacak şekilde kara ve hava ulaşımı tercihine göre Elazığ’da buluşuyoruz.
Dönüş için ise Erzincan’dan akşam 22:00 ve sonrası için tüm uçak veya otobüs seçeneği kullanılabilir.

* Birlikte yaptığımız etkinlikler bir doğa sporudur. Doğa yürüyüşü, kamp, dağcılık, kano, dere yürüyüşü gibi etkinlikler doğada yapılan açık hava sporlarıdır. Kültür turu veya gezi gibi bir turizm etkinliği yapmıyoruz.
* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.
* Gündoğarken Gezginleri grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.
* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.
* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

* Gündoğarken Gezginleri grubumuzu aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:
– İnstagram – Gündoğarken Gezginleri: https://www.instagram.com/gundogarken_gezginleri/
– Facebook Grup – Gündoğarken Gezginleri: https://www.facebook.com/groups/gundogarkenyuruyenler
– Facebook Sayfa – Gündoğarken Gezginleri: https://www.facebook.com/gundogarkengezginleri
– Facebook Profil – Gündoğarken Gezginleri:
– Web – Gündoğarken Gezginleri: https://gezintrek.org/
– Wikiloc – Gündoğarken Gezginleri: Gündoğarken Gezginleri

Doğada asla çöp bırakmıyoruz.

You may also like...