Dersim ve Munzurları Baharda Görmeye Gidiyoruz…

Çok zamandır aklımızda olan ve bir türlü planlayamadığımız bir Dersim Gezisi’ni programımıza aldık. Mevsimlerin en güzelinde; Dersim Coğrafyası ve Munzurlar bizi bekliyor, baharda yollara düşme zamanı. Geliyorum diyen ilk 14 kişiyi hemen listeye ekliyorum. Ve sonra yedek yazmaya başlıyoruz. Yedekler 12 kişi olursa 2. aracı açacağız…
15 Mayısta Erzincan’da başlayıp 18 Mayısta Elazığ’dan dönüş yapacağız. İlk 12 kişi sonrası uçak biletlerimizi alacağız… Program ve detay bilgiler aşağıda… Katılım bilgilerinizi bekliyorum…

Program:
1.Gün: Girvelek Şelalesi / Pülümür Vadisi / Ağlayan Kayalar / Düzgün Baba / Dersim:
Erzincan havaalanında bizi bekleyen yerel rehberimiz ve aracımızla buluştuktan sonra güne ve gezimize başlıyoruz. Bugünkü ilk durağımız Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan üç basamaklı Girlevik (Gürlevik) Şelalesi olacak. Şelale gezisi sonrası Pülümür Deresi kılavuzluğunda yola koyulup Pülümür Vadisi’ne uzanacağız. Dere boyunca sürecek yolculuğumuza, zamanımız yettiğince Pülümür’de Gelin Odaları ve Hanım Köprüsü, Kutu Deresi, Ağlayan Kayalar eşlik edecek. Gezilerimiz sırasında Pülümür doğumlu olan Cemal Süreya’nın heykeline de selam vereceğiz. Zamanı iyi değerlendirebilirsek Dersim için önemli bir isim olan Düzgün Baba Yatırı’na uzanacağız, efsanesine kulak vereceğiz. Hazırlıklı olun, bugün arada bir Pülümür Çayı’nda serinleyebiliriz mayolar, havlular hazır olsun 😉 Akşam konaklama için Dersim’e ve otelimize gidiyoruz.

2.GÜN / Dersim – Munzur Vadisi – Halbori Gözeleri – Ovacık
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp güne Tunceli merkezi gezerek başlıyoruz. Munzur Suyu ile Pülümür Çayı’nın birleştiği noktadaki Tunceli’de, eski Kışla ve Seyit Rıza heykelini ziyaret ettikten sonra Munzur Vadisi’ne doğru yola koyulacağız. Munzur Suyu kılavuzumuz olacak. Halbori Gözeleri ve yol boyu Munzur güzelliklerine tanık olacağız. Gün bitiminde Ovacık’a ulaşarak otelimize yerleşeceğiz.

3.GÜN / Tüm gün Ovacık
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ovacık merkezde yapacağımız gezi sonrası ‘Munzur Baba’ efsanesinin kaynağı gözeler’e gideceğiz.. Gün boyu vadilerde, derelerde, köylerde geleneksel yaşam ve Munzur dağlarının kendine özgü bitki örtüsünün peşinde olacağız.. Akşam konaklama Ovacık’ta.

4.GÜN / Hozat – Pertek – Harput – Elazığ
Kahvaltının ardından Ovacık’tan ayrılarak Hozat’a hareket ediyoruz. Yol boyu köyler, vadiler bize eşlik edecek. Hozat’ta ki gezilerimiz sonrası önce Pertek oradan da Pertek feribotu yoluyla Harput’a ulaşacağız. Dönüş saatimize Harput gezimizi tamamlayıp Elazığ’a doğru hareket ederek Elazığ Havalimanına ulaşıp bizi bekleyen yeni hikayelere doğru yola düşmek üzere İstanbul’a geri dönüyoruz.

Etkinlik Ücreti: 1300 TL / Birlikte geleceğiniz herbir arkadaşınız için size %5 indirim yapıyoruz.
Listeye eklediğimiz arkadaşlardan 300 TL kapora alıyoruz.

Dahil olanlar:
– Bölgedeki bütün ulaşımlar, (Erzincan’dan başlayıp Elazığ’da biten)
– 3 gece konaklama,
– 3 kahvaltı,
– Ören yeri giriş ücreti,
– Pertek-Harput feribot geçiş ücreti,
– Seyahat sigortası,
– Yürüyüş ve bölge mihmandarlığı

Dahil olmayanlar:
– Bölgeye olan şehirlerarası ulaşım (uçak veya otobüs)
– İlk gün kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri,
– Müze giriş ücretleri,

Konaklama:
1 Gece Tunceli merkez
2 Gece Ovacık

Ulaşım ve buluşma planı:
15 Mayıs 2019 sabahı Erzincan havaalanı veya terminalinde olacak şekilde kara ve hava ulaşımı tercihine göre Erzincan’da buluşuyoruz. İsteyen bir gün önce son uçakla gidebilir ve kendi olanaklarına göre Erzincan’da otel veya öğretmenevi seçeneği ile konaklayabilir. Ve sabah ekip ile buluşabilir.
Dönüş için ise 18 Mayıs akşamı 20:00 ve sonrası için tüm uçak veya otobüs seçeneği kullanılabilir.

*Dersim bölgesine yapacağımız bu etkinlik; A grubu seyahat acentası, 1758 sayılı belge sahibi, Tamzara Turizim ile yapılmaktadır.

Share this Post