Dümbüldek Suyu ve Alihocalar Doğa Yürüyüşü

20 Şubat Pazar günü yakın bir bölgede olacağız. Hava koşulları yürümek için oldukça uygun görünüyor. Dümbüldek suyundan başlayarak Derince’ye bağlı Alihocalar Köyü’nde rotamızı sonlandıracağız. Doğada vakit geçirmeyi seven herkesin keyifle yürüyeceği rotamız, genel olarak orman içi yollar ve patikalardan devam edecek. Yürüyüş mesafemiz 14 km kadar.

Dümbüldek Suyu: Derince ilçesi Karagöllü Köyü’nde yer alan Dümbüldek suyu insan sağlığı için önemli olan doğal ph düzeyine sahip. Zengin mineral içerikli suyun içinde nitrat olmaması yosunlaşmanın önüne geçiyor. Dümbüldek Suyu’nun, böbrek taşları, şeker hastalığı, prostat başlangıcı, tansiyon rahatsızlıkları, idrar yolu hastalıkları gibi pek çok hastalığa şifa iyi geldiği ifade ediliyor.

Sabah yolda çay, kahvaltı ve alışveriş için duracağız… Yürürüş süresi için su ve atıştırmalıklarınızı unutmayınız…

ÖNEMLİ: Sağlık açısından önlemlerimizi alarak yapacağımız. Etkinliğimize en az iki aşı yaptırmış veya aşı yaptırmamış kişiler için en fazla 48 saat içerisinde yapılmış negatif göstergeli PCR testi istiyoruz. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil ve PCR testi yok ise etkinliklerimize katılamaz veya katılım için başvuramaz.
Etkinliklerimizde; seyahat süresince maskelerimizi gidiş ve gelişte takılı yolculuk yapacağız. Sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Gerektiğinde kullanmak üzere yanınızda yine eldiven ve dezenfektan/kolanya bulundurmayı unutmayın.

ÖNEMLİ: Katılımlarınızı lütfen son dakikaya ve cuma akşamına veya c.tesi gününe bırakmayınız. Acenta evraklarının ve gerekli izinlerin düzenlenebilmesi için en geç cuma sabahı kayıt yaptırmanız gerekiyor. Aksi durumda ya kişi azlığından gidememiş oluyoruz, yada ancak araçta yer kaldı ise katılabiliyorsunuz.

ÖNEMLİ: Katılım ve İptallerinizi faaliyet haftası olan cuma sabah saat 10:00’e kadar bildirmeniz önemli. Facebook üzerinden katılım yapmanız yeterli değil. Mail veya mesaj ile bineceğiniz durağı, telefon ve mail adresinizi bildidikten sonra katılımınız kesinleşecektir… Cem Ergun: 0 532 506 33 70 / ergun_2000@hotmail.com

Etkinlik Bedeli:
Sürekli değişen yakıt ve araç maaliyeti fiyatlara da yansımaktadır. Sayı artınca ve araç boyutu değişince maaliyet düşmektedir. O nedenle etkinliklere çevrenizden katıımcı sağlamanız, kalabalıklaşmamız daha ekonomik gitmemiz açısından iyi olur…
Katılımcı sayısı, gidilecek araç koltuk sayısına ve kullanılacak ise feribot’a göre değişiklik göstermektedir. Ulaşım, yol sigortası, rehberlik ve yol arkadaşlığını içerir. Feribot kullanılacaksa ve git gel mesafe 350 km’den fazla ise fark ayrıca tutara eklenir.

ÖNEMLİ: Faaliyet bedeli katılımcı sayısı göz önüne alınarak hesaplanıyor. Son dakika iptallerini sevmiyoruz. Belirtilen iptal zamanları dışında iptal eden veya etkinliğe katılmayanlardan etkinlik bedeli tahsil edilecektir… Ayrıca katılmayarak yedek bekleyen kişilerin katılımını engellediğinizi unutmayınız…

Araç durakları: 06:30 Kartal köprüsü, Maltepe, Bostancı, Kozyatağı, Göztepe, Kadıköy, M.köy, İncirli, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece vs…

Faaliyet için yanınıza alabileceğiniz malzemeler; bot türü bir ayakkabı, şapka, gözlük, yanınızda taşıyacağınız malzemeler için bir küçük sırt çantası, yağmurluk, eldiven, bere, fener, yedek kıyafet, tozluk gibi malzemeler ile sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyiniz. 1,5-2 litre su, ve yolda yemek üzere atıştırmalıklarınızı, ayrıca öğlen yemeği için sandaviç veya yemeğinizi getirmeyi unutmayınız… Termosta sıcak su, çay ve kahve için iyi olur…* Birlikte yaptığımız etkinlikler bir doğa sporudur. Doğa yürüyüşü, kamp, dağcılık, kano, dere yürüyüşü gibi etkinlikler doğada yapılan açık hava sporlarıdır. Kültür turu veya gezi gibi bir turizm etkinliği yapmıyoruz.* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.* Gündoğarken Gezginleri grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.* Gündoğarken Gezginleri grubumuzu aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:– İnstagram – Gündoğarken Gezginleri: https://www.instagram.com/gundogarken_gezginleri/– Facebook Grup – Gündoğarken Gezginleri: https://www.facebook.com/groups/dogadayuruyenler– Facebook Sayfa – Gündoğarken Gezginleri: https://www.facebook.com/GundogarkenGezicem– Facebook Profil – Gündoğarken Gezginleri:– Web – Gündoğarken Gezginleri: https://gezintrek.org/– Wikiloc – Gündoğarken Gezginleri: Gündoğarken GezginleriDoğada asla çöp bırakmıyoruz.

 

You may also like...