EkoFest 2019 ve Kazdağları Kampı

21/25 Ağustos tarihlerinde; geçen senelerde katıldığımız ve keyifli zaman geçirdiğimiz, Kazdağları’nda bu sene 5. kez düzenlenecek olan EkoFest 2019 festivaline yine gidiyoruz… Derelerde yüzüyor, patikalarında yürüyor, akşamları ateş başında müzik ve eğlence ile tavan yapıyoruz…

Festival katılım için ödenecek katılım ücreti dışında bir ücret yok.
Kuracağınız çadır için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Otopark, duş ve tuvalet için de ekstra bir ödeme yapmanıza gerek yok. Ve elbette atölyeler, paneller ve konserler de ücretsiz.

İstanbul’dan katılım için programımız;
21 Ağustos gecesi İncirli’den haraket ile yola çıkıyoruz. Anadolu yakası, Yalova güzergahı ile 22 Ağustos sabahı bölgeye ulaşıyoruz. Dönüşümüz 25 Ağustos öğlen saatlerinde yine aynı güzergahtan olacak.

Festival alanına ulaştıktan sonra çadırlar için ayrılmış alana çadırlarımızı kuracağız. Bölgede yürüyüşler yapacağımız gibi ilgi alanlarımıza göre yapılacak çalıştaylara katılacağız, akşam müzik dinletileri ile keyifli saatler geçireceğiz.

Gerekebilecek malzemeler:
Öncelikle çadır ve kamp malzemesi elbette. Diğer gerekebilecekler ise; bot türü bir ayakkabı, şapka, gözlük, baton, polar mont, yanınızda taşıyacağınız malzemeler için bir küçük sırt çantası, yağmurluk, eldiven, bere, fener, yedek kıyafet, tozluk, koruyucu krem gibi malzemeler ile sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyiniz. Malzeme eksiği olanlara olanaklarımız ölçüsünde yardımcı olmaya çalışacağız.
Kazdağlarına gidipte derelere girmeden olur mu? Mayolar, şortlar, havlular unutulmasın…

Facebook üzerinden katılım yapmanız yeterli değil. Mail veya mesaj ile bineceğiniz durağı, telefon ve mail adresinizi bildirdikten sonra katılımınız kesinleşecektir… Cem Ergun: 0 532 506 33 70 / ergun_2000@hotmail.com

ÖNEMLİ: Faaliyet bedeli katılımcı sayısı göz önüne alınarak hesaplanıyor. Son dakika iptallerini sevmiyoruz. Belirtilen iptal zamanları dışında iptal eden veya etkinliğe katılmayanlardan etkinlik bedeli tahsil edilecektir… Ayrıca katılmayarak yedek bekleyen kişilerin katılımını engellediğinizi unutmayınız…

Etkinlik bedeli: 350 TL. (Ulaşım, feribot, festival katılım ücreti, seyahat sigortası, acente masrafı ve yol arkadaşlığı içerir. 23 kişiden az sayı ile gidilirse 400 TL)

Kıyafet seçiminde pamuklu, kot gibi çabuk kurumayan giysiler tercih etmeyiniz…

* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.
* Gezintrek grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.
* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.
* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

Doğada asla çöp bırakmıyoruz…

Share this Post