Category Archives: Geçmiş Etkinlikler

Elmacık, Naipköy Doğa Yürüyüşü…

17 Şubat 2019 Pazar günü 07:30 İncirli’den yola çıkarak; çayırı, çimeni, düzlükleri, ile Körfez’in köylerinde ve keyifli bir rotada yürüyeceğiz. Körfez’in Elmacık Köyü’nden başlayacak rotamız Naipköy’de sona erecek. Küçük iniş çıkışlar ve düz alanlar içeren Rotamız 12,5 km kadar ve patikalar, toprak yollar içeriyor. Yürümeyi seven herkesin keyifle yürüyeceği bir rota. Sabah çay, kahvaltı için yolda duracağız… ÖNEMLİ: Katılımlarınızı lütfen… (devamı)

İznik Gölü ve Mahmudiye – Keramet Doğa Yürüyüşü

Hafta sonu için hava güzel görünüyor. Çiğdemler açmaya başlamış. 10 Şubat 2019 Pazar günü 07:30 İncirli’den yola çıkarak; çayırı, çimeni, düzlükleri, inişli çıkışlı, İznik Gölü manzaralı keyifli bir rotada yürüyeceğiz. Orhangazi’nin Mahmudiye Köyü’den başlayarak İznik Gölü kıyılarına, Keramet Köyü’nde yolumuzu bitireceğiz. Küçük iniş çıkışlar ve düz alanlar içeren Rotamız 12 km kadar ve patikalar, toprak yollar içeriyor. Yürümeyi seven herkesin… (devamı)

Tahtalı Göleti Doğa Yürüyüşü / Derince-Kocaeli

3 Şubat 2019 Pazar günü 07:30 İncirli’den yola çıkarak; çayırı, çimeni, düzlükleri, dereler ve göletleri ile keyifli bir rotada yürüyeceğiz. Kocaeli Üniversitesi sırtlarından başlayarak Tahtalı Göleti kıyılarından yürüyerek Geredeli Köyü’nde yolumuzu bitireceğiz. ilk anda biraz yükseldikten sonra genelde küçük iniş çıkışlar ve düz alanlar içeriyor. Rotamız 16 km kadar ve patikalar, toprak yollar içeriyor. Yürümeyi seven herkesin keyifle yürüyeceği bir… (devamı)

Kayaüstü Yaylası, Parsık, Aksığın Doğa Yürüyüşü

27 Ocak 2019 Pazar günü 07:30 İncirli’den yola çıkarak; Tepecik, Kayaüstü Yaylası ve Aksığın bölgesinde yürüyeceğiz. Tepecik Köyü’nden başlayacak yürüyüşte önce Kayaüstü Yaylası’na çıkacağız ve manzaranın keyfine doyduktan sonra Parsık üzerinden ulaşacağımız Aksığın’da sona erecek. Rotamız 16 km kadar ve ilk anda biraz yükseldikten sonra genelde ineceğiz. Karlar içerisinde keyifli bir yürüyüş olmasını umut ediyoruz. Rotayı kar yoğunluğuna ve hava… (devamı)

Saklıgöl ve Şile Doğa Yürüyüşü

20 Ocak Pazar günü Saklıgöl bölgesine gidiyoruz… Bu kolay rotaya çoluk çocuk herkes gelebilir. Tahminler havanın iyi olacağı yönünde. Korucu köyünden başlayacak yürüyüşümüz Karamandere’de Saklıgöl kıyısında sona erecek… Herkesin rahatlıkla yürüyebileceği bu rotanın büyük bir kısmı Darlık Barajı kıyısında olacak… Yürüyüş mesafemiz 13 km kadar ve kolay rota. Genel olarak patika ve toprak yollardan yürüyeceğiz… Akşam üzeri ise zaman geçirmek… (devamı)