Ağrı’da İntikam Tırmanışı

“Mayıs’ın 15’ydi. Tanımadığım bir bayandan telefon aldım. İzmir’den arıyordu ve Ağrı Dağı’nın kuzey rotasıyla ilgili bilgi istiyordu. Son dönemde, önemli yüksek irtifa olanağı sunan Ağrı’ya ilgi arttığı için, kuzey rotasında sonbir yılda iki tırmanış yapan kişi olarak bu tür taleplere alıştım. Ancak beni arayan kişi dağcı değildi. Ve bu bilgiyi başka birine iletmek istiyordu. Üstelik bu dağcı tırmanışı tek başına gerçekleştirecekmiş ve yeterince buzul deneyimi yokmuş.” Kaza ile ilgili… (devamı)

Samistal Yaylası

2011 yılının bir yaz günü düştük yollara… Ekipten kimse daha önce Karadeniz Yaylaları’na gitmemiştik ve tam bir macera olacaktı bizim için. Özellikle otobüs yolculuğunu tercih ettik, yolları ve coğrafyayı uçaktan seyretmeden daha yakın görmek için. Bütün ön çalışmalara uygun olarak Ayder’den başlayan bir rota ile Kavrun, Öküz Yatağı ve Mezovit üzerinden Kaçkar zirveye ulaşıp memleketin dördüncü yüksek zirvesi üzerinden dağları, gölleri, ve ufkumuzda resmini silemeyeceğimiz güzellikleri seyreyledik önce… Sonra;… (devamı)

Dağ… Ve Songül Kız…

Kemer Country Doğa ve Dağcılık Kulübü Müdürü profesyonel dağcı Serdar Kılıç ve Reşat Ülger, Kurban Bayramı için Ilgaz Dağı’na kamp gezisi düzenledi. Geziye Kemer Golf ve Turizm İşletmeciliği’nde Yiyecek İçecek Müdürü olarak çalışan Songül Coşkun, İstanbul’da tekstilci olan Zeki Özdoğan (45), 14 yaşındaki oğlu Eren, heykeltraş Erdal İşkol (28), Ankara’da yaşayan makine mühendisi Mehmet Emin Erker ve Gökhan Koç katıldı. 8 kişilik ekip, Kurban Bayramı’nın ilk günü bölgeye giderek… (devamı)

Sultandağı diye bir yer…

“Ağaçsız ve sert çarşak bir alandan yan geçerken yukarıdan Dilek’in sesini duydum. Kayıyordu ve “bacağım” diyordu. Yakın mesafede olması ve zemin açısının çok fazla dik olmaması nedeni ile çok rahatlıkla yanımda durdu. “Ses geldi bacağımdan çok acıyor” dedi…” Sultandağları Akdeniz bölgesinde ve Torosların uzantısı olan, çevresi göllerle çevrili bir dağ silsilesi… Bir yanında Beyşehir Gölü, diğer yanında Eğirdir… Önü Eber… Deresenek köyü, Eber Gölü’nün güneyinde; bir yanı Sultandağı diğer… (devamı)

Dedegül Dağı ve Melikler Yaylası

4 Şubat Salı günü sabah erken saatte S.Gökçen’den Antalya’ya uçmak üzere ekiple buluştuk. Ekip üç kişiydi. Ben, Can ve İsmail… Uçak saatimiz; 06:25… Zaman bizim için önemliydi. Antalya’ya indikten sonra otogara ve oradan Isparta’ya otobüsle geçecektik. Sonrasında ise köy dolmuşlarının kalktığı köy garajına geçip Yenişarbademli dolmuşu ile Melikler Yaylası sapağında inip yaylaya yürüyecektik… Dolmuş saati ise 12:30’du… Sonrası akşam saat 17:00’de… Yani ilk dolmuşun kaçması demek saat 19:00 gibi… (devamı)