Karamandere – Kurşunlugerme Doğa Yürüyüşü

19 Temmuz pazar günü Trakya bölgesinde yürüyeceğiz. Karamandere’den başlayacak yürüyüşümüz Kurşunlugerme su kemerinden devam ile yine Karamandere’de sona erecek. Tarihi Antik Roma Dönemine kadar uzanan Kurşunlugerme Su Kemeri, yüzyıllar boyunca İstanbul’a su taşıyan kemerlerden biri olmuş. Yaklaşık 34 metre yüksekliğinde ve 123 metre uzunluğunda, kanalların tabanları arasındaki dikey mesafenin ise 7,8 m olduğu Kurşunlugerme Su Kemeri’nde yapılan incelemelerde, yapının 7.… (devamı)

Bayramda Kaz Dağı kampına gidiyoruz…

Kurban Bayramı’nda 31 Temmuz ve 3 Ağustos tarihlerinde Kaz Dağı’na kamp yapmaya gidiyoruz… Arife gecesi yola çıkarak bayramın 1. günü sabah saatlerinde bölgeye ulaşıyoruz. 3 Ağustos günü akşam evde olacak şekilde geri dönüşe geçeceğiz. Araç ile kamp bölgesine kadar gideceğiz ve sağlık sorunu olmayan herkes bu etkinliğe katılabilir. Etkinlikte minimum 10 kişi – Maksimum 15 kişi olacağız. Kazdağları (İda): Kazdağıları… (devamı)

Everest’e dünyanın çatısına gidiyoruz‏

24 Nisan – 8 Mayıs 2021 tarihleri arasında yüksek dağların arasından yürüyerek Everest Ana Kamp’a gidiyoruz. Nepal’e daha önce yaptığımız yolculuklarda hem bu muhteşem coğrafyanın tarih yüklü şehirlerini gezmiş hem de Pokhara bölgesinde yürüyüşler yapmış, yüksek dağları uzaktan görmek fırsatı bulmuştuk. Bu kez ise 8,850 metre yüksekliği ile dünyanın çatısı Everest eteklerine, ana kampa yürüyeceğiz. Ve bu arada 5,650 metreye… (devamı)