Category Archives: Güncel Etkinlikler

Kiraz ve çilek zamanında Sermayecik Köyü’ne yürüyoruz.

26 Mayıs pazar günü kiraz ve çileğin bol olduğu bir bölgede yürüyeceğiz. Dereköy’den başlayacak yürüyüşümüz Çukurköy, Örencik’ten devam ile Sermayecik’te sona erecek. Rotamız 16 km kadar ve genel olarak patika ve toprak yollardan yürüyeceğiz… Rota bitiminde zamanında yetişebilirsek Sermayecik Köyü halinden alışveriş yapma imkanımız olacak… ÖNEMLİ: Katılımlarınızı lütfen son dakikaya ve cuma akşamına veya c.tesi gününe bırakmayınız. Acenta evraklarının ve… (devamı)

Bayramda Gökçeada Çadır Kampı

Ramazan Bayramı’nda 4 Haziran – 7 Haziran tarihlerinde Gökçeada’ya kamp yapmaya gidiyoruz… Gökçeada (İmroz): Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan Gökçeada Türkiye’nin en büyük adasıdır. Antik adı İmbros (İmroz) olan ilçe, 1970 yılında Gökçeada adını almıştır. Kıyı şeridinin uzunluğu yaklaşık 95 km. olan adada 5 gölet bulunmaktadır. Su kaynaklarının çokluğu bakımından dünyanın dördüncü adasıdır. Yılın büyük bir bölümü rüzgar alan adanın… (devamı)

Dersim ve Munzurları Baharda Görmeye Gidiyoruz…

Çok zamandır aklımızda olan ve bir türlü planlayamadığımız bir Dersim Gezisi’ni programımıza aldık. Mevsimlerin en güzelinde; Dersim Coğrafyası ve Munzurlar bizi bekliyor, baharda yollara düşme zamanı. Geliyorum diyen ilk 14 kişiyi hemen listeye ekliyorum. Ve sonra yedek yazmaya başlıyoruz. Yedekler 12 kişi olursa 2. aracı açacağız… 15 Mayısta Erzincan’da başlayıp 18 Mayısta Elazığ’dan dönüş yapacağız. İlk 12 kişi sonrası uçak… (devamı)