Yanıkdere dere yürüyüşü

28 Temmuz Pazar günü Sapancaya bağlı Yanıkköy sınırları içerisinde bulunan; Yanıkdere parkurunu yürüyeceğiz… Parkur bazen dere içerisinden bazende dere kenarındaki patikalardan devam ediyor… Dereye gireceğimiz ve zevkle yürünecek serin bir parkur… Yürüyüş mesafemiz 11 km. kadar olacak. Sabah yolda çay, kahvaltı ve alışveriş için duracağız… ÖNEMLİ: Katılımlarınızı lütfen son dakikaya ve cuma akşamına veya c.tesi gününe bırakmayınız. Acenta evraklarının ve… (devamı)

Olimpos, Adrasan, Çıralı, Karaöz ve Bayramda Akdeniz…

Kurban Bayramı sürecinde 11-16 Ağustos tarihlerinde Olimpos’a gidiyoruz. İsteyen ağaç evde isteyen çadırda konaklayacak. Katılan arkadaşların en geç 5 Ağustos tarihine kadar durumunu netleştirmesi gerekiyor. 12 kişi geliyorum dediğinde, gidiyoruz. Olimposta ne yapacağız derseniz; Adrasan, Çıralı, Karaöz ve maden sahillerinde denize gireceğiz, Likya’nın yollarında yürüyüp Yanartaş’ın bir akşam vakti gizemini çözmeye çalışacağımız gibi Gelidonya Feneri’nden de denize kuşbakışı bakacağız. Tahtalı… (devamı)

İran’a gidiyoruz: Tahran, Kaşan, İsfahan, Yezd ve Şiraz

Merhaba Arkadaşlar, Bir süredir hazırlığını yaptığımız İran programımız hazır. 14 Kasım / 23 Kasım tarihlerinde İran’da olacağız. Aşağıda göreceğiniz özetten de anlaşılacağı gibi; 8 gece ve 9 günümüz Perslerin diyarında geçecek… Ve faaliyetimiz süresince İran’ın beş önemli kentinde gezeceğiz ve kültürünü, tarihini tanıma olanağı bulacağız. Özet programımız: 14 Kasım Perşembe: Gece 23:50 uçuş 15 Kasım Cuma: Gece 03:20 Tahran. Yerleşme,… (devamı)

Sardala Koyu

8 Eylül Pazar günü Sardala Koyu’na gidiyoruz. İstanbul sınırlarının bitip, Kocaeli’nin başladığı Karadeniz sahilinde yer alan Sardala Koyu; sahili, denizin ve rüzgarın kayalarını şekillendirdiği güzel bir koy. Şehrin stresinden kaçarak, kendini Karadeniz’in serin sularına bırakmak isteyen herkesin katılabileceği bir pazar etkinliği… Ben yürümekte istiyorum diyenler ile 5-6 km kadar bir yürüyüş yapacağız. Sabah yolda çay, kahvaltı ve alışveriş için duracağız…… (devamı)