Sevgili Arkadaşlarım,

Umarım herkes iyidir ve bir sağlık sorunu yaşamıyordur. Günün koşulları ve bir araya gelmenin riskleri nedeni ile daha önce duyurduğumuz Mart 2020 dönemi ikinci yarısı etkinliklerimizi ileri tarihlere ötelemiştik. Koşullar, dünya gelişmeleri; Covid-19 / Corona Virüs salgınının yayılma hızının her geçen gün artması ve bu konuda göstereceğimiz duyarlılıklar ile salgının önüne geçileceği hepimizin bildiği bir gerçek. İnsanların sağlıklı bir şekilde… (devamı)

Dağa gidiyoruz: Sultandağı Gelincikana Zirvesi

13-14 Haziran tarihlerinde Afyon sınırları içinde olan Sultandağı’nın Gelincikanası zirvesine (2.675 Mt) çıkacağız. Birlikte gittiğimiz bir çok doğa yürüyüşüne kıyasla daha kolay bir faaliyet olacağına emin olabilirsiniz. Dağları merak eden ve yükseklerden bakmak isteyen veya kamp yapmak isteyen herkes katılabilir. 12 Haziran geceyarısı aracımızla İstanbul’u terkederek Çay İlçesi’ne bağlı Deresenek kasabasına ulaşıyoruz. Ve sabah kahvaltısının ve alışverişin ardından aracımız ile… (devamı)

Everest’e dünyanın çatısına gidiyoruz‏

24 Nisan – 8 Mayıs 2021 tarihleri arasında yüksek dağların arasından yürüyerek Everest Ana Kamp’a gidiyoruz. Nepal’e daha önce yaptığımız yolculuklarda hem bu muhteşem coğrafyanın tarih yüklü şehirlerini gezmiş hem de Pokhara bölgesinde yürüyüşler yapmış, yüksek dağları uzaktan görmek fırsatı bulmuştuk. Bu kez ise 8,850 metre yüksekliği ile dünyanın çatısı Everest eteklerine, ana kampa yürüyeceğiz. Ve bu arada 5,650 metreye… (devamı)