Polonezköy ve Cumhuriyet Köyü doğa yürüyüşü

2 Şubat Pazar sabahı şehri biraz geç terkederek Beykoz’un Zerzevatçı Köyü’nden başlayarak, Cumhuriyet Köyü’ne yürüyeceğiz. Ve yolumuzda ki kardelenler ile selamlaşacağız. Zerzevatçı’dan başlayacak rotamızın ilk bölümü Polonezköy’e 11 km kadar. Sağlık sorunu olmayan herkesin yürüyebileceği rotamız toprak yol ve patikalardan oluşuyor… Rotayı uzatmak istemeyenleri Polonezköy’de zaman geçirmek üzere bıraktıktan sonra diğer arkadaşlar ile Cumhuriyet Köyü’ne bir 5 km kadar daha… (devamı)

Kartepe doğa yürüyüşü

9 Şubat Pazar günü Kartepe’ye gidiyoruz. Marmara bölgesinin Uludağ’dan sonra en yüksek noktası olan Kartepe’ye gideceğiz ve doğanın beyaza bürünmüşlüğünü göreceğiz. İsteyen kısa rota yürüyerek, Kuzu Yayla’da ki kır evinde kahve yudumlayarak bekleyebilir. Kalanlar ile hava ve kar durumuna göre geyikalanı bölgesine veya zirveye yürüyebiliriz. Sabah çay ve kahvaltı molası Maşukiye’de… Kartepe, Samanlı dağları ve Kocaeli’nin en yüksek (1609 m.)… (devamı)

Everest’e dünyanın çatısına gidiyoruz‏

24 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında yüksek dağların arasından yürüyerek Everest Ana Kamp’a gidiyoruz. Nepal’e daha önce yaptığımız yolculuklarda hem bu muhteşem coğrafyanın tarih yüklü şehirlerini gezmiş hem de Pokhara bölgesinde yürüyüşler yapmış, yüksek dağları uzaktan görmek fırsatı bulmuştuk. Bu kez ise 8,850 metre yüksekliği ile dünyanın çatısı Everest eteklerine, ana kampa yürüyeceğiz. Ve bu arada 5,650 metreye yükselecek… (devamı)