Category Archives: Güncel Etkinlikler

Sinekli – Danamandıra doğa yürüyüşü

24 Mart Pazar günü Silivri’nin Sinekli ve Danamandıra Köyleri arasında yürüyeceğiz. Rotamız toprak yollar ve patikalardan oluşan 13 – 14 km kadar ve herkesin yürüyebileceği kolay bir rota. Etkinlik bitiminde yemek için zamanımız olacak… Aynı zamanda manda yoğurdu vs. alma fırsatımız olacak… Trakya bölgesi için yürüyüş isteyen, niye bizim bu taraflarda yürümüyorsunuz hiç diyen arkadaşları özellikle bekliyoruz. ÖNEMLİ: Katılımlarınızı lütfen… (devamı)

Sabahattin Ali’yi anma ve doğa yürüyüşü

30 Mart C.tesi günü çok özel bir etkinliğe gidiyoruz. Hrant Dink’in öldürülmesinin 12. gün etkinliğinde Agos kürsüsünde bu kez Filiz Ali vardı. Filiz Ali tam 71 yıl önce 2 Nisan 1948 günü öldürüldürülen babası Sabahattin Ali için adalet istedi yüzümüze karşı bağıra bağıra. Ve adalet bekleyen diğer meçhul ölümler için haykırdı. Gidebilir ve toplaşabilirsek daha önce de yaptığımız gibi; biz… (devamı)

Butik Likya Yolu Yürüyüşü / Kaş Bölgesi

1 Nisan 2019 sabahı İstanbul’u terkedip Antalya’ya uçuyoruz… Dönüş 6 Nisan akşamı Antalya’dan… Bu faaliyet’e isteyen pansiyon, isteyen de çadır konaklamalı katılabilir… Keyif alarak yürüyeceğimiz Likya parkurlarında mümkün olduğu kadar kendimizi yıpratmadan ve tadını çıkartarak hem denize girecek hem yürüyeceğiz. O nedenle parkurları uzun tutmadan, konaklayacağımız bölgeleri de gezerek zaman geçirebileceğiz… Gidiş: 1 Nisan / Dönüş: 6 Nisan akşam uçuşları…… (devamı)

Dersim ve Munzurları Baharda Görmeye Gidiyoruz…

Çok zamandır aklımızda olan ve bir türlü planlayamadığımız bir Dersim Gezisi’ni programımıza aldık. Mevsimlerin en güzelinde; Dersim Coğrafyası ve Munzurlar bizi bekliyor, baharda yollara düşme zamanı. Geliyorum diyen ilk 14 kişiyi hemen listeye ekliyorum. Ve sonra yedek yazmaya başlıyoruz. Yedekler 12 kişi olursa 2. aracı açacağız… 15 Mayısta Erzincan’da başlayıp 18 Mayısta Elazığ’dan dönüş yapacağız. İlk 12 kişi sonrası uçak… (devamı)

Kanun, Şarkılar, At Çiftliği, Serpme Kahvaltı, Yürüyüş ve Mangal… daha ne olsun…

Gittik ve çok keyifli gün geçirdik. Tekrarlıyoruz. 1 Mayıs 2019 Carşamba; günü yürüyüşte içeren farklı bir etkinlik planladık. Daha önceleri Dümbüldek Suyu rotamız için kullandığımız Duraklı Köyü’de bulunan At Çiftliği’ne konuk olarak gideceğiz bu hafta. Önce kahvaltı, çiftliğe ulaşıp bizim için hazırlanan serpme kahvaltı ile sabah keyfi yapacağız. Sonra atlar ile tanışacağız. Ve geniş çayırda onlar ile dolaşma imkanımız olacak…… (devamı)