Category Archives: Geçmiş Etkinlikler

Karamürsel’in köyleri; Osmaniye’den İhsaniye Köyü’ne yürüyoruz…

12 Mayıs Pazar günü Karamürsel bölgesine gidiyoruz. Osmaniye’den başlayan rotamız İhsaniye Köyü’nde sona erecek… 15 km kadar patikalardan ve toprak yollardan yürüyeceğiz. Rota zor değil, doğada yürümeyi seven herkes yürüyebilir…. ÖNEMLİ: Katılımlarınızı lütfen son dakikaya ve cuma akşamına veya c.tesi gününe bırakmayınız. Acenta evraklarının ve gerekli izinlerin düzenlenebilmesi için en geç cuma sabahı kayıt yaptırmanız gerekiyor. Aksi durumda ya kişi… (devamı)

Kanun, Şarkılar, At Çiftliği, Serpme Kahvaltı, Yürüyüş ve Mangal… daha ne olsun…

Gittik ve çok keyifli gün geçirdik. Tekrarlıyoruz. 1 Mayıs 2019 Carşamba; günü yürüyüşte içeren farklı bir etkinlik planladık. Daha önceleri Dümbüldek Suyu rotamız için kullandığımız Duraklı Köyü’de bulunan At Çiftliği’ne konuk olarak gideceğiz bu hafta. Önce kahvaltı, çiftliğe ulaşıp bizim için hazırlanan serpme kahvaltı ile sabah keyfi yapacağız. Sonra atlar ile tanışacağız. Ve geniş çayırda onlar ile dolaşma imkanımız olacak…… (devamı)

Rüya yolu; Höyüktepe / Yeniköy doğa yürüyüşü

4 Mayıs C.tesi günü daha önceleri keyifle yürüdüğümüz bir bahar rotasında yürüyeceğiz. Rotamız Höyüktepe’den başlayacak ve rüya gibi sıralı sedirlerin arasından devam ile Yeniköy’de sona erecek. Bir tarafta Marmara, diğer tarafta İznik Gölü manzarası bize eşlik edecek. Yürüyüş mesafemiz 12 km kadar ve zor değil. Genel olarak patika ve toprak yollardan yürüyeceğiz… Rota bitiminde İznik Gölü kenarında zaman geçireceğiz ve… (devamı)

Beleş etkinlik: Heybeliada

21 Nisan Pazar sabah saat 10:30’da Heybeliada’da ve iskelede buluşuyoruz. Bostancı’dan 09:30 / Emiönü’nden 09:00 / Kadıköy’den 09:20 / Kartal’dan 09:30’da kalkan motor veya vapur ile adaya ulaşıyoruz… Çayımızı yudumladıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz… Yürümeyi seven, sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir… Sayı sınırlamamız yoktur… Öğlen için yiyeceğinizi ve soğuk sıcak içeceklerinizi unutmayınız… Bu etkinlikte gruba Mert Engin rehberlik yapacaktır… İletişim için… (devamı)

Beleş Etkinlik: Aydos Ormanları

28 Nisan Pazar günü; beleş etkinliklerimiz kapsamında Aydos Ormanlarında yürüyoruz… Aydos Tepesi, 537 metrelik tepe yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek tepesidir. Pendik, Kartal ve Sultanbeyli ilçesi sınırları içinde bulunan Aydos Tepesi, adını Roma ve Bizans döneminde bugünkü Sultanbeyli İlçesi sınırları içinde kalan Aydos Kalesi’nden almıştır. Kalede arkeolojik çalışmalar ve restorasyon devam etmekte olup Bizans ve Osmanlı dönemine ait bir çok… (devamı)