Hazır mısın Everest / 2006 Türkiye Everest Takımı

Başın ağrıyor, miden bulanıyor, sürekli uykun geliyor, üşüyorsun… İşini, gücünü, sevdiklerini arkada bırakıp aylarca dağ taş dolanıyor ve en önemlisi kilolarca yükle sarp kayaları tırmanmaya çalışıyorsun… Aldığın risk de cabası! Peki bu işi neden yapıyorsun?

Yer kürenin en yüksek çıkıntısına tırmanmayı başaran 11 kişilik dağcı ekibinin bu soruya verdiği yanıtı ve 2006da gerçekleşen unutulmaz tırmanışın öyküsünü merak ediyorsanız, bu kitabı okumalısınız.

Giderek spor olmaktan çıkarılarak piyasanın paragöz aktörlerine terk edilmekte olan dağcılığın kolektif ruhunda ısrar eden ve aralarında Evereste çıkmayı başaran ilk Türkiyeli kadın dağcıların da olduğu 2006 Türkiye ekibinin hazırlıklarını, gözlemlerini, inadını ve tarihi başarısını Burçak özoğlunun kaleminden okuduğunuzda dağcılığa ilişkin, varsa, önyargılarınızın değişmesi güçlü olasılık. Yok dağlar sizi de çekiyorsa ya da daha iyisi işin içindeyseniz, 100 küsur sayfada zirveye ortak olma şansınız var! Akıllı insan işi değilde ısrarcıysanız, yazılanlardan sizin için de epey yeni gerekçe çıkabilir.

Ekibin tırmanış sırasında çektiği büyüleyici fotoğrafların da yer aldığı Everest Hazır mısın?, Yazılamanın Sporcu Kitaplar dizisinin ilk kitabı. Dizinin hep 8000li rakımlarda durmayacağını hatırlatalım…

You may also like...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.