Kurban Bayramında Gökçeada Kampı

Kurban Bayramı’nda 8-12 Temmuz tarihlerinde Gökçeada’ya kamp yapmaya gidiyoruz.

Gökçeada (İmroz): Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan Gökçeada Türkiye’nin en büyük adasıdır. Antik adı İmbros (İmroz) olan ilçe, 1970 yılında Gökçeada adını almıştır. Kıyı şeridinin uzunluğu yaklaşık 95 km. olan adada 5 gölet bulunmaktadır. Su kaynaklarının çokluğu bakımından dünyanın dördüncü adasıdır. Yılın büyük bir bölümü rüzgar alan adanın coğrafi yapısı çevre adalardan oldukça farklıdır.
Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesinin ardından, Homeros’un yazdığı destanlarda adı geçen kentin bulunduğu Gökçeada 1455 yılında Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılmıştır. 1912 Balkan Harbi yenilgisinin ardından Yunanistan’ın kontrolüne geçen ada, 1923’ de Lozan Antlaşması’ndan sonra tekrar Türkiye’ye bağlanmıştır.
Dere Köy, Kale Köy, Tepe Köy, Zeytinli, Eski Bademli olmak üzere adada 5 Rum köyü vardır. Kentsel sit alanı olan bu köylerin mimari dokusu koruma altındadır.

Etkinlik Programı:
1. Gün: 8 Temmuz Cuma gece yarısı Gökçeada’ya doğru yola çıkıyoruz.
2. Gün: 9 Temmuz Cumartesi sabahı ilk feribot ile adaya geçerek kamp alanımıza ulaşıyor ve çadırlarımızı kuruyoruz… Serbest zaman, deniz keyfi ve dinlenme…
3. Gün: 10 Temmuz Pazar sabah kahvaltı sonrası aracımız ile adayı ve köyleri dolaşmaya çıkıyoruz. İsteyen ada turuna gelmeyip denizin keyfini çıkartabilir.
4. Gün: 11 Temmuz Pazartesi sabah kahvaltı sonrası Marmaros şelalesine yürüyoruz. Ve köylerde zaman geçiriyoruz. Denize giriyoruz.
5. Gün: 12 Temmuz Salı akşam saatlerine kadar denizin keyfini çıkartıyoruz. Akşam üzeri kampımızı toplayıp adanın merkezine gidiyoruz ve yemek sonrası adayı terk ederek İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Etkinlik bedeli: 1.150 TL. (Ulaşım, Feribot, Seyahat sigortası, Acenta masrafı içerir).
Kamp malzemesi olmayana yardımcı olmaya çalışacağız. Herkes kendi yeme-içme eyleminden sorumludur.

ÖNEMLİ: Katılımlarınızı lütfen son dakikaya bırakmayınız. Acenta evraklarının ve gerekli izinlerin düzenlenebilmesi için katılım kararı verdiğinizde kayıt yaptırmanız gerekiyor. Aksi durumda ya kişi azlığından gidememiş oluyoruz, yada ancak araçta yer kaldı ise katılabiliyorsunuz.

Katılım ve İptallerinizi faaliyet haftası olan cuma sabah saat 10:00’e kadar bildirmeniz önemli. Katılım için; Mail veya mesaj ile; İsim soyisim, TC, Doğum tarihi, telefon ve mail adresinizi bildirdikten sonra katılımınız kesinleşecektir… Cem Ergun: 0 532 506 33 70 / ergun_2000@hotmail.com

ÖNEMLİ: Faaliyet bedeli katılımcı sayısı göz önüne alınarak hesaplanıyor. Son dakika iptallerini sevmiyoruz. Belirtilen iptal zamanları dışında iptal eden veya etkinliğe katılmayanlardan etkinlik bedeli tahsil edilecektir… Ayrıca katılmayarak yedek bekleyen kişilerin katılımını engellediğinizi unutmayınız…

* Birlikte yaptığımız etkinlikler bir doğa sporudur. Doğa yürüyüşü, kamp, dağcılık, kano, dere yürüyüşü gibi etkinlikler doğada yapılan açık hava sporlarıdır. Kültür turu veya gezi gibi bir turizm etkinliği yapmıyoruz.
* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.
* Gündoğarken Gezginleri grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.
* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.
* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

* Gündoğarken Gezginleri grubumuzu aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:
– İnstagram – Gündoğarken Gezginleri: https://www.instagram.com/gundogarken_gezginleri/
– Facebook Grup – Gündoğarken Gezginleri: https://www.facebook.com/groups/gundogarkenyuruyenler
– Facebook Sayfa – Gündoğarken Gezginleri: https://www.facebook.com/gundogarkengezginleri
– Facebook Profil – Gündoğarken Gezginleri:
– Web – Gündoğarken Gezginleri: https://gezintrek.org/
– Wikiloc – Gündoğarken Gezginleri: Gündoğarken Gezginleri

Doğada asla çöp bırakmıyoruz.

You may also like...