Likya Yolu; Ovacık’tan Kalkan’a yürüyoruz.

Sevgili Yol Arkadaşlarım

Bir dünya klasiği yolu yürüyeceğiz. Ölüdeniz sırtlarından, Ovacık’tan başlayacağız ve Faralya, Kabak Koyu, Cennet Koyu, Alınca, Gey, Bel, Belcik, Gavurağılı, Patara, Kalkan rotalarımızda olacak. 22 – 30 Ekim tarihlerinde, sonbaharın en güzel zamanında rotayı Fethiye bölgesine, denize ve Likya Yolu’na çeviriyoruz. Yürüyüş rotamız ve diğer bilgiler aşağıda. Katılacak arkadaşların zaman geçirmeden bilgi vermesi önemli.

Mail veya mesaj ile TC, doğum tarihi, telefon ve mail adresinizi bildirdikten sonra katılımınız kesinleşecektir… Cem Ergun: 0 532 506 33 70 / ergun_2000@hotmail.com

– 1. Gün / 22 Ekim: Ekip olarak en geç öğlen saatlerinde bölgede olacak şekilde (uçak veya bir gün önceden otobüs ile) Fethiye Ovacıkta bir araya geliyoruz. Pansiyonumuza yerleştikten sonra Kayaköy parkurunu yürüyoruz ve Ölüdeniz’de serinliyoruz. Akşam konaklama Ovacık’ta.
– 2. Gün / 23 Ekim: Sabah kahvaltı sonrası çantaları sırtlıyoruz ve Faralya’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam konaklama Faralya’da…
– 3. Gün / 24 Ekim: Güne Kelebekler Vadisi manzaralı bir kahvaltı ile başlıyoruz. Sonrasında sahili takip ederek, çok güzel bir rota ile Aktaş üzerinden Kabak koyuna ulaşıyoruz. Konaklama Kabak’ta.
– 4. Gün / 25 Ekim: Sabah deniz ve kahvaltı keyfi sonrası kısa bir yürüyüş ile Cennet Koy’a ulaşıyoruz. Konaklama çadırlarda… Sakin ve büyüleyici bir kumsalda günün keyfini yaşıyoruz…
– 5. Gün / 26 Ekim: Kahvaltı sonrası sahili takip ile Kalabantina rotası ile sarnıçın oraya çıkıp, Yediburunlara doğru yola devam ediyoruz. Konaklama Ge köyünde…
– 6. Gün / 27 Ekim: Sabah yine kahvaltı sonrası yola düşüyoruz. Rotamız; Bel, Belcik ve Gavurağılı. Akşam konaklama Patara’da.
– 7. Gün / 28 Ekim: Tembellik günümüz. Patara Antik Kenti’ni gezip denize girebileceğimiz, Patara’nın çöllerinde zaman geçireceğimiz dinlenme günümüz.
– 8. Gün / 29 Ekim: Bu yine kahvaltı sonrası yola güşüyoruz. Günün rotası Patara – Kalkan. Konaklama yine Patara’da.
– 9. Gün / 30 Ekim: Son gün. Öğlen gibi Patara’dan ayrılıp şehre ve sürgüne dönmek üzere vedalaşma zamanı…

Bilgilendirme:
– Ekip 22 Ekim öğlen gibi buluşacak ve etkinliğe başlayacak. 30 Ekim’de ayrılacağız. Ulaşım için uçak veya otobüsü tercih edecekler ulaşımını ona göre planlamalı.
– Konaklama pansiyonlarda olacak. Sadece Cennet Koyu’nda hazır kurulu çadırlarda kalacağız. Kamp malzemesi götürmeyeceğiz.
– 30-35 litrelik bir çanta ile yürüyeceğiz ve eşyalarımızı taşıyacağız.
– Etkinlik haftası, ekip netleşince uygun pansiyon vs organizasyonu yapılacak ve maaliyet netleşecektir.

Faaliyet için yanınıza alabileceğiniz malzemeler; bot türü bir ayakkabı, şapka, gözlük, yanınızda taşıyacağınız malzemeler için bir küçük sırt çantası, yağmurluk, eldiven, bere, fener, yedek kıyafet, tozluk gibi malzemeler ile sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyiniz. 1,5-2 litre su, ve yolda yemek üzere atıştırmalıklarınız.

* Birlikte yaptığımız etkinlikler bir doğa sporudur. Doğa yürüyüşü, kamp, dağcılık, kano, dere yürüyüşü gibi etkinlikler doğada yapılan açık hava sporlarıdır. Kültür turu veya gezi gibi bir turizm etkinliği yapmıyoruz.
* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.
* Gündoğarken Gezginleri grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.
* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.
* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

Doğada asla çöp bırakmıyoruz.

*1618 sayili yasa kapsamina giren faliyetlerimiz Tursab; A Gurubu seyahat acenta isletme belgesi ile yapilmaktadir.

You may also like...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.