Likya Yolu; Kalkan, Patara, Cennet, Kabak Koyu, Faralya, Kayaköy

Bir dünya klasiği yolu yürüyeceğiz. Kalkan’dan başlayacağız ve Patara, Gavurağılı, Yediburunlar, Ge, Bel, Alınca, Cennet koyu, Kabak , Faralya ve Kayaköy rotalarımızda olacak. 19 / 25 Ekim tarihleri hem yürüyecek hem bölgede olmanın keyfini yaşayacağız… Geliyorum diyen 8 kişi sonrasında uçak biletlerimizi alıyoruz… Gelecek arkadaşların uygun uçak bileti alabilmemiz için gecikmeden bilgi vermesi önemli.

Likya Yolu dünyanın ilk on klasik yürüyüş yolu arasında yer almakta ve toplamı 509 km. olan bir parkurdur. Rotanın tamamı işaretlenmiştir ve yürürken dünyanın çok farklı coğrafyasından insanlar ile karşılaşmak mümkün.

İsteyen tercih ettiği ulaşım aracı ile gelebilir ve istediği gün kadar kalıp yürüyüşün belli kısmına veya tamamına katılabilir. Buluşma saati ve yerini katılımcılar ile paylaşacağım…

Yürüyüş süresince pansiyonlarda konaklayacağız. Ve doğanın denizle bütünleştiği inanılmaz görüntülerin içinde olacağız…

Rota ve Konaklama noktaları:

19 Ekim Cumartesi: Dalaman – Fethiye- Patara / Konaklama Patara
Dalaman’da erken uçuş sonrası uçaktan inip Fethiye ve oradan Patara’ya geçiyoruz. Pansiyonumuza yerleştikten sonra Patara’yı keşfediyoruz.

20 Ekim Pazar: Kalkan – Patara / Konaklama Patara
Kahvaltı sonrası araç ile Kalkan’a geçiyoruz, Patara’ya doğru yürümeye başlıyoruz. Çoğunlukla toprak yollar da olsa, bence bölgenin en güzel rotalarından.

21 Ekim Pazartesi: Gavurağılı – Bel – Belcik – Ge Köyü / Konaklama Ge Köyü
Sabah kahvaltı sonrası araç ile Gavurağılı’na geçiyoruz. Ve yürümeye başlıyoruz. Belcik, Bel ve konaklama Ge Köyü’nde.

22 Ekim Salı: Ge köyü – Alınca – Cennet Koyu / Konaklama Cennet kamp
Köyü terk edip Alınca’ya doğru yürümeye başlıyoruz. Alınca yakınlarında Cennet Koyu’na doğru inişe geçiyoruz. Çadırlarımıza yerleştikten sonra kendimizi cennetin sularına bırakıyoruz.

23 Ekim Çarşamba: Cennet Koyu – Kabak Koyu – Faralya / Konaklama Faralya
Kahvaltı sonrası yollara düşüyoruz. Sahilden Kabak Koyu’na doğru yürümeye devam ediyoruz. Kabak koyunda vereceğimiz mola sonrası rotayı Faralya’ya çeviriyoruz. Akşam konaklama Faralya’da.

24 Ekim Perşembe: Faralya – Kayaköy / Konaklama Kayaköy
Kahvaltı sonrası yürümeye başlıyoruz. Ve Ölüdeniz manzarası ile Babadağı eteklerinden Kayaköy’e ulaşıyoruz. Konaklama Kayaköy.

25 Ekim Cuma: Kayaköy – Dalaman İstanbul / Konaklama evde
Bugün yine geç kahvaltı, yine tembellik… İsteyene Ölüdeniz, İsteyene Kayaköy gezmesi… Akşam üzeri önce Fethiye, sonra Dalaman, sonra İstanbul… Bu hikaye şimdilik burada biter.

Etkinlik Ücreti: 1150 TL

Dahil olanlar: 6 akşam konaklama, 6 kahvaltı, 6 akşam yemeği, Gavurağılı-Patara ulaşım, Patara-Kalkan ulaşım, yol arkadaşlığı ve gülümseme…

Dahil olmayanlar:
Şehirler arası ulaşım, Dalaman-Patara / Kayaköy-Dalaman ulaşımı, öğlen yemek veya kumanya… Yemekte alınan içecekler, Müze ve ören yeri girişleri, dahil olanların dışında kalanlar.

Katılım ve İptallerinizi Facebook üzerinden katılım yapmanız yeterli değil. Mail veya mesaj ile; İsim soyisim, telefon ve mail adresinizi bildirdikten sonra katılımınız kesinleşecektir… Cem Ergun: 0 532 506 33 70 / ergun_2000@hotmail.com

* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.
* Gezintrek grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.
* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.
* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

Gerekli Malzemeler:
Faaliyet süresince bütün eşyamızı bazı yerlerde yanımızda taşıyacağız… O nedenle gereksiz olabilecek hiçbir şeyi yanınıza almayınız…
Yürüyüş süresince kısa kollu veya şort tarzı kıyafetler tercih etmeyiniz…
Parkurumuzda su bulamamama ihtimaline karşı yanımızda 2 Lt veya günlük ihtiyacımız kadar su taşıyacağız… Konaklayacağımız yerlerden sonraki günün suyunu temin edeceğiz… Öğlen atıştırmalarını sabah kahvaltısından ekmek arası yapabiliriz…

– Öncelikle şort, mayo, havlu vs elbette 🙂
– Varsa müze kartınızı unutmayınız…
– 30-35 Litrlik bir sırt çantası bize yeterli olur…
– Yürüyüş botu
– Rahat bir ayakkabı veya terlik(dinlenme zamanlarında giyinmek için)
– Tozluk
– Baton
– Yağmurluk
– Polar mont
– Polar swit
– Kafa lambası ve yedek pilleri
– Telefon ve fotoğraf makinası şarz aletleri
– Yedek kıyafetler ve çorap
– Şapka, Bere, Eldiven, Buff, Poşu vs…
– Gözlük
– Kişisel bakım malzemeleri (diş fırçası, macun, güneş kremi, ufak şampuan veya sabun, kolanyalı mendil, tuvalet kağıdı vs…)
– Çakı, kibrit, çakmak, düdük vs…
– Termos, termos bardak
– Kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız…
– Kirli eşyaları koymak için poşetler
– Gerekli durumlarda kullanmak üzere bir ad. battal boy poşet
– Atıştırmalıklar.

Doğada asla çöp bırakmıyoruz…

Share this Post