Likya Yolu; Ovacık’tan Kalkan’a yürüyoruz.

Dünya klasiği bir yolu yürüyeceğiz. Ölüdeniz sırtlarından, Ovacık’tan başlayacağız ve Kayaköy, Faralya, Kabak Koyu, Cennet Koyu, Alınca, Gey, Bel, Belcik, Gavurağılı, Patara, Kalkan rotalarımızda olacak. 26 Ekim – 4 Kasım tarihlerinde, sonbaharın en güzel zamanında rotayı Fethiye bölgesine, denize ve Likya Yolu’na çeviriyoruz. Etkinlikte maksimum 12 kişi olacağız. Yürüyüş rotamız ve diğer bilgiler aşağıda. Katılacak arkadaşların zaman geçirmeden bilgi vermesi önemli.

Mail veya mesaj ile TC, doğum tarihi, telefon ve mail adresinizi bildirdikten sonra katılımınız kesinleşecektir… Cem Ergun: 0 532 506 33 70 / ergun_2000@hotmail.com

– 1. Gün / 26 Ekim: Bugün buluşma günümüz. Herkes kendi şartlarına göre (uçak veya bir gün önceden otobüs ile) Fethiye Ovacıkta bir araya geliyoruz. Erken gelenler ile ölüdeniz’de serinliyoruz. Akşam konaklama Ovacık’ta.
– 2. Gün / 27 Ekim: Sabah kahvaltı sonrası çantaları sırtlıyoruz ve Kayaköy parkurunu yürüyerek Ölü denize ulaşıyoruz. Sahilde zaman geçirdikten sonra dolmuş ile konaklamak üzere Ovacık’a geçiyoruz.
– 3. Gün / 28 Ekim: Sabah kahvaltı sonrası Baba Dağ eteklerinden Faralya’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam konaklama Faralya’da…
– 4. Gün / 29 Ekim: Güne Kelebekler Vadisi manzaralı bir kahvaltı ile başlıyoruz. Sonrasında sahili takip ederek, çok güzel bir rota ile Aktaş sahili üzerinden Kabak koyuna ulaşıyoruz. Konaklama Kabak’ta.
– 5. Gün / 30 Ekim: Sabah denize karşı kahvaltı keyfi sonrası kısa bir yürüyüş ile Cennet Koy’a ulaşıyoruz. Konaklama çadırlarda… Sakin ve büyüleyici bir kumsalda günün keyfini yaşıyoruz…
– 6. Gün / 31 Ekim: Kahvaltı sonrası sahili takip ile Kalabantina rotası ile sarnıçın oraya çıkıp, Yediburunlara doğru yola devam ediyoruz. Konaklama Ge köyünde…
– 7. Gün / 1 Kasım: Sabah yine kahvaltı sonrası yola düşüyoruz. Rotamız; Bel, Belcik ve Gavurağılı. Akşam konaklama Patara’da.
– 8. Gün / 2 Kasım: Bugün tembellik günümüz. Patara Antik Kenti’ni gezip denize girebileceğimiz, Patara’nın çöllerinde zaman geçireceğimiz dinlenme günümüz. Konaklama Patara’da.
– 9. Gün / 3 Kasım: Bugün yine kahvaltı sonrası yola güşüyoruz. Günün rotası Patara – Kalkan. Konaklama yine Patara’da.
– 10. Gün / /4 Kasım: Son gün. Yine herkes kendi koşulları ve araç saatine göre bölgeyi terkedip ayrılıp şehre ve sürgüne dönmek üzere vedalaşma zamanı…

Bilgilendirme:
– Ekip 26 Ekim gün içinde buluşarak ve etkinliğe başlayacak ve 4 Kasım’da ayrılacağız. Ulaşım için uçak veya otobüsü tercih edecekler ulaşımını ona göre planlamalı.
– Konaklama pansiyonlarda olacak. Sadece Cennet Koyu’nda hazır kurulu çadırlarda kalacağız. Kamp malzemesi götürmeyeceğiz.
– 20-30 litrelik bir çanta ile yürüyeceğiz ve diğer eşyalarımız için transfer kullanacağız. Diğer eşyalarımız sadece Cennet koyunda yanımızda olmayacak ve sonraki konaklayacağımız noktaya gidecek. O nedenle Cennet koyunda ihtiyacımız olan deniz malzemesi ve mont gibi giysileri yanımızda götüreceğiz.
– Konaklama 2 kişilik odalarda olacak…

– Dahil olanlar: Etkinlik 26 Ekim günü Ovacık’ta başlar, 4 Ekim sabahı Patara’da son bulur. Etkinlikte; konaklama, kahvaltı, akşam yemekleri (Ovacık’ta 2 akşam hariç), çanta transferleri, yol arkadaşlığı dahildir.
– Dahil olmayanlar: Şehirler arası ulaşım, Ölüdeniz – Ovacık ulaşım, öğlen yemekleri (öğlen için sabah kahvaltısından fazla gelen yiyecekler kullanılabilir veya marketlerden atıştırmalıklar alınabilir), kişisel harcamalar ve içecekler, bahşişler ve dahil olanların dışında kalan harcamalarınız.

Faaliyet için yanınıza alabileceğiniz malzemeler; bot türü bir ayakkabı, şapka, gözlük, yanınızda taşıyacağınız malzemeler için bir küçük sırt çantası, baton, yağmurluk, eldiven, bere, fener, yedek kıyafet, tozluk gibi malzemeler ile sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyiniz. 1,5-2 litre su, ve yolda yemek üzere atıştırmalıklarınız.

* Birlikte yaptığımız etkinlikler bir doğa sporudur. Doğa yürüyüşü, kamp, dağcılık, kano, dere yürüyüşü gibi etkinlikler doğada yapılan açık hava sporlarıdır. Kültür turu veya gezi gibi bir turizm etkinliği yapmıyoruz.
* Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
* Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
* Etkinliklerimize katılan bütün arkadaşlar doğa koşulları içerisinde gerektiğinde, diğer ekip üyeleri ile yardımlaşmayı ve paylaşmayı kabul etmiş sayılır.
* Gündoğarken Gezginleri grubu; doğada zaman geçirmek isteyen ancak bunu tek başına yapamayan kişilerin bir araya gelerek, yürüme ve doğa aktiviteleri yapma nedenidir, bir seyahat veya tur şirketi değildir.
* Grup etkinliklerimiz Tursab’a bağlı acentalar ile birlikte yapılmaktatır ve kar amaçlı değildir.
* Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

Doğada asla çöp bırakmıyoruz.

You may also like...