Ücretsiz etkinlik: Aydos Ormanı Doğa Yürüyüşü

Beleş etkinliklerimiz kapsamında 2 Aralık Çarşamba günü Aydos Ormanlarında yürüyoruz…
Aydos Tepesi, 537 metrelik tepe yüksekliği ile İstanbul’un en yüksek tepesidir. Pendik, Kartal ve Sultanbeyli ilçesi sınırları içinde bulunan Aydos Tepesi, adını Roma ve Bizans döneminde bugünkü Sultanbeyli İlçesi sınırları içinde kalan Aydos Kalesi’nden almıştır. Kalede arkeolojik çalışmalar ve restorasyon devam etmekte olup Bizans ve Osmanlı dönemine ait bir çok bulgular elde edilmiş ve edilmektedir.

Sabah saat 10:00’da Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan Adnan Kahveci Parkı karşısında ki 3 nolu kapıda buluşuyoruz… Çayımızı yudumladıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz… Rotamız toprak yollar… Mesafe ise 12 km kadar. Yürümeyi seven, sağlık sorunu olmayan herkes katılabilir… Sayı sınırlamamız yoktur… Öğlen için yiyeceğinizi ve soğuk sıcak içeceklerinizi unutmayınız…

Etkinlik Bedeli: Beleş
Beleş etkinliklerimizde katkı veya katılım payı adı altında bir ücret alınmamaktadır… Herkes kendi masrafından sorumludur.

Ulaşım:
1) Aracınız ile E-5, Kartal köprüsünden Yakacık, Uğur Mumcu Mah. yönünden Aydos 3. kapıya ulaşabilirsiniz.
2) Metro ile Kartal istasyonuna gelip, köprü üzerinden Sultanbeyli yönüne giden veya Aydos 3. kapıdan geçen herhangi bir otobüs veya minübüs ile ulaşabilirsiniz.
3) Marmaray ile Kartal istasyonuna gelip, oradan Aydos ormanından geçen Samandıra otobüs veya minübüsleri ile 3. kapıya ulaşılabilir.

Bu tür doğa faaliyetleri sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…

Kıyafet seçiminde pamuklu, kot gibi çabuk kurumayan giysiler tercih etmeyiniz…

Bu tür doğa faaliyetleri; sağlık sorunları olanların katılımı için uygun değildir…
Bu tür doğa faaliyetleri; kendi doğası gereği zorluklar ve riskler içerir.
Belirtilen bütün koşullar (başlangıç ve bitiş saati, şehre dönüş saati gibi zamanlama, tahmini rota uzunluğu, hava durumu vb.) etkinlik günü ve etkinliğin yapıldığı bölgeye göre, rehber insiyatifi ile sonradan değişiklikler gösterebilir.

Doğada asla çöp bırakmıyoruz…